Če razmišljate, da smo se znašli v težkih časih, vam moja današnja sogovornica Urška Henigman, izvajalka energijskih transmisij, sporoča, da so časi kakršni so, od nas pa je odvisno, kaj z njimi naredimo. Tako kot vedno. Lažje pa je preživeti kakršnekoli izzive ljudem, ki poznajo sebe tako v svetlih kot v temnih plateh, vedo kako delujejo. Zato je trenutno obdobje, ko so zunanji pritiski zelo močni, najzahtevnejše ravno za tiste, ki so do zdaj živeli avtomatično po neki ponavljajoči se vsakodnevni rutini. A nas sogovornica hkrati opogumlja z lastno izkušnjo, da je največje preboje naredila ravno, ko jo je življenje najbolj ‘stisnilo’.
Urška Henigman, ki je izvajalka skupinskih in individualnih energijskih transmisij ter avtorica in izvajalka različnih delavnic za osebno ter duhovno rast v okviru podjetja Ekvilibrium, se je na pot dvigovanja zavesti pri posameznikih, družbi in na planetu podala po svoji lastni težki preizkušnji, ko je uspešno premagala svoje soočenje z ultimatom: ali pri sebi nekaj spremenim na bolje ali pa se poslovim iz tega materialnega sveta. Pomaga ljudem, ki se nekje zataknejo in se ne morejo premakniti naprej, imajo težave v odnosih (s sabo ali z drugimi), ne vidijo več smisla v tem svetu ali pa se premikajo po duhovni poti naprej, pa rabijo kakšno usmeritev.
Internega ‘svetovalca’ imamo vsi, le da ga nekateri ignorirajo
Tudi sama se je v preteklosti znašla v situaciji, ko je trčila ob svoje lastno dno in je od tam naprej lahko šla le na vse ali nič in se popolnoma predala ‘vesoljni božanski energiji’, da z njo naredi, kar pač mora narediti. To ji je prineslo spoznanja in uvide, da smo popolnoma vsi povezani z enostjo vesolja, ki je čista ljubezen. Hkrati ji je to omogočilo, da se je bolj tesno povezala z našim notranjim glasom, ki ga poznamo tudi kot intuicijo ali notranjega vodnika. Ta ‘glas’ z vsakim od nas komunicira na drugačen način (kot podrobneje predstavi v videu). A komunicira popolnoma z vsakim od nas, le da ga nekateri nočejo slišati.
Največji razlog, da tega ‘svetovalca’ ne upoštevamo, tiči v tem, da nam včasih ni všeč, kar nam reče. Največkrat zato, ker se naš razum misli, da nas bi peljal na napačno pot ali pa stran od tega kar želi ego. Ali pa zato, ker slutimo, da nas pelje na zahtevno pot, medtem ko bi mi raje ostali udobno na področju znanega in ustaljenega. Pri tem pa Urška Henigman opozarja, da se ta glas začne vedno bolj krepiti, bolj kot ga poslušamo in delujemo v skladu s tem, kar nam govori.
Svetovna, kolektivna situacija kliče po postavljanju mej
To neposlušanje sebe pa pogosto vodi tudi do tega, da izdajamo sebe, ker ne postavljamo lastnih mej. Ščasoma se lahko na to tako navadimo, da izgubimo občutek za lastno vrednost in se lahko začnemo počutiti kot žrtve. Postavljanje zdravih mej v vsakodnevnem življenju na spoštljiv način je zelo pomembno. Saj kot opozarja sogovornica tudi trenutna svetovna, kolektivna situacija kliče po postavljanju mej. Preprosto jih bomo morali postaviti na spoštljiv način, sicer bo to šlo čez vse zdrave meje. Kajti če jih ne znamo postaviti znotraj sebe, potem jih tudi na kolektivni ravni ne bomo znali.
Časi izrazite polarizacije med različnimi mnenji
Ker se mi zdi že od nekdaj, da Urška Henigman odlično pooseblja na eni strani senzibilnost in povezanost z duhovnim svetom, hkrati pa je tudi zelo prizemljena in realna, me je zanimalo kako ona shaja v časih izrazite polarizacije različnih mnenj med ljudmi. Še posebej je za vse nas to zelo težko in polno izzivov, saj vsi izhajamo iz plemenitih namenov ohranjanja zdravja, zaščite življenj, a hkrati lahko k temu pristopamo na različne načine. In ker so z našega vidika posledično lahko zaradi napačnega ravnanja ogrožena življenja naših najdražjih, nas lahko spravlja v velik stres. Kako na to odgovarja sogovornica, si lahko ogledate v videu.
V pogovoru pa sva se dotaknili tudi številnih zanimivih perečih tem kot je v teh časih vloga empatije in senzibilnosti, ljubezni do sebe kot eni od zelo kontroverznih tem, duhovnih pasteh, ki lahko ustvarjajo tudi nekakšen duhovni snobizem ali občutke superiornosti ali celo pasivnosti.
Če si želiš ogledati videointevju, lahko to storiš s klikom na to povezavo.